MŁODZICZKI SMS KSZO O KROK OD AWANSU DO PÓŁFINAŁÓW MISTRZOSTW POLSKI

Zawodniczki SMS KSZO OSTROWIEC zajęły III miejsce poczas 1/4 Finału Mistrzostw Polski Młodziczek, które rozegrano w dn. 22-24 marca 2019 r. w Konstantynowie Łódzkim. Tym samym podopieczne trener Iwony Błaszkiewicz: Karolina Stefańska, Kaja Klepacz, Aleksandra Scibisz, Emilia Piotrowska, Amelia Kos, Nela Wójcik, Patrycja Kowalik, Julia Mendyk, Kinga Barańska, Zofia Chrzanowska, Kinga Moskalik, Wiktoria Sokół i Oliwia Czechowska znalazły się wśród 24 najlepszych zespołów w Polsce. Wyróżnioną zawodniczką turnieju została Karolina Stefańska.

W fazie grupowej ostrowczanki pokonały UKS Volley 34 Łódź 2:0 i uległy MKS MOS Wieliczka 0:2. Natomiast w fazie decydującej przegrały  UKS Lider Konstantynów Łódzki 0:2 i wygrały z V LO Developres Rzeszów 2:0. To dało im ostatecznie III miejsce w turnieju.

Wcześniej o awans do półfinałów MP walczyły ich starsze koleżanki. Turnieje eliminacyjne rozgrywane były w hali Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Św. Kadetki zakończyły walkę na IV miejscu, a juniorki na V.