Oferta edukacyjna Zespołu Szkół Nr 2 „Budowlanka”

 Wiele wyborów, jedna „BUDOWLANKA”.

 Wybór szkoły zawodowej – technikum lub szkoły branżowej umożliwia młodemu człowiekowi zdobycie zawodu i szybkie usamodzielnienie się. Nie przekreśla to szans ucznia technikum czy szkoły branżowej na uzyskanie wyższego wykształcenia. Bogata oferta studiów dziennych i zaocznych pozwoli kontynuować naukę zgodnie z obranym kierunkiem lub zupełnie innym, dając dodatkowe kwalifikacje i możliwości.

Zespól Szkół Nr 2 to szkoła bezpieczna i przyjazna dla ucznia, w której każdy młody człowiek może rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

Świadczą o tym sukcesy naszych uczniów w konkursach przedmiotowych, zawodowych i tematycznych. Liczne zajęcia dodatkowe pozwolą dobrze przygotować się do egzaminów maturalnych i przyszłej pracy.  Atuty placówki to też doskonałe położenie szkoły, bogata baza dydaktyczna, największa w mieście hala sportowa, siłownia, 4 pracownie komputerowe,szkolną profesjonalną telewizję, budynek warsztatów szkolnych, gdzie uczniowie w komfortowych warunkach uczą się przyszłego zawodu . Szkoła prowadzi też zagraniczne praktyki uczniów. Do dyspozycji naszych wychowanków z innych miejscowości jest bursa szkolna usytuowana 50 metrów od budynku szkoły.

Oferujemy kierunki kształcenia rekomendowane przez Wojewódzką Radę Rynku Pracy i poszukiwane przez pracodawców.

WAŻNE !!! Gwarantujemy, że mimo podwójnego rocznika uczniów 2019/2020, nauka w naszej szkole odbywać się będzie tylko na jedną zmianę.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową szkoły oraz Facebook i you tube.