Zdolna młodzież nagrodzona

Już po raz 13-ty w auli Zespołu Szkół nr 3 odbyła się Gala Stypendystów Starosty Ostrowieckiego Zbigniewa Dudy. Nagrody pieniężne za wybitne osiągnięcia w olimpiadach przedmiotowych, rywalizacji sportowej na arenach krajowych i międzynarodowych oraz artystycznej odebrało 10 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

 

 

DSC_2756                DSC_2765
– Wręczane wyróżnienia są nie tylko świadectwem ciężkiej pracy naszej młodzieży, ale również ich nauczycieli oraz rodziców, którzy włożyli wiele wysiłku i trudu, aby pomóc wam odnieść sukces. To dzięki ich wytrwałości, niekiedy wyrzeczeniom, jesteście w tym miejscu i dlatego szczególne słowa uznania kieruję właśnie do nich – powiedział Zbigniew Duda, starosta ostrowiecki, gratulując stypendystom. – Jesteście dumą nas wszystkich i świadectwem wysokiego poziomu kształcenia w szkołach podległych Starostwu Powiatowemu.

DSC_2775                          DSC_2961
Gośćmi honorowymi uroczystości, oprócz laureatów, finalistów i zwycięzców olimpiad i konkursów, ich rodziców, nauczycieli oraz dyrektorów ostrowieckich szkół, byli: senator Jarosław Rusiecki, wicestarosta Eligiusz Mich, Jerzy Brożyna, przewodniczący Rady Powiatu, Agata Adamek, przewodnicząca Komisji Oświaty i Kultury Rady Powiatu, Ewa Malec, prezes oddziału ZNP w Ostrowcu Świętokrzyskim.

DSC_2727                  DSC_2729 DSC_2736                  DSC_2738
Młodzi zdolni
Uczniów za wybitne osiągnięcia nagrodzono w trzech kategoriach. W kategorii dydaktycznej stypendia otrzymali:
• Grzegorz Piotr Waliszczak – LO Nr I (Laureat i finalista wielu olimpiad i konkursów przedmiotowych i obcojęzycznych)
• Marcin Gajewski – LO Nr II (Laureat Olimpiady Wiedzy Technicznej oraz Olimpiady o Diamentowy Indeks Akademii Górniczo – Hutniczej)
• Katarzyna Jamróz – LO Nr III (Finalistka etapu centralnego XLV Olimpiady Biologicznej, I miejsce w Świętokrzyskim Maratonie Maturalnym z matematyki)
• Grzegorz Masłowski – ZS Nr 3 (Laureat Olimpiady Wiedzy Technicznej, Finalista konkursu ELEKTRON organizowanego przez Politechnikę Wrocławską -Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki)

W kategorii sportowej:
• Julia Oliwia Ćwiękała – LO Nr II (III miejsce w kraju w Fitness Aerobic o Puchar Polski, III miejsce w Mistrzostwach Świata w kategorii do lat 18-tu)
• Ewa Pietrzykowska – LO Nr III (Mistrzostwa Europy Juniorów Starszych w Kicboxingu, Mistrzostwo Polski KICK-LIGHT Juniorów 2016)
• Mateusz Borkowski – LOMS (Reprezentant Polski w biegach, aktualny mistrz kraju juniorów na 800 m, wicemistrz Europy Juniorów młodszych, brązowy medalista Mistrzostw Europy)
• Julia Szafrańska – Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego (Mistrzyni Polski w pływaniu, członek kadry narodowej juniorów, finalistka konkursu przedmiotowego z fizyki)

W kategorii artystycznej:
• Anna Loranty – LO II (Grand Prix w XIV Edycji Konkursu Piosenkarskiego Tulipanada 2016, Laureatka IX Festiwalu Piosenki „Integracja Malowana Dźwiękiem”)
• Krzysztof Rogoziński i Maciej Rybiński – Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego (III nagroda w Ogólnopolskim V Konkursie Filmowym „Lektury w kadrze” – autorzy etiudy filmowej „bez nikogo”)

DSC_2744                        DSC_2749DSC_2746                   DSC_2740

Narodziny nowej tradycji
– Z inicjatywy starosty ostrowieckiego po raz pierwszy zostały przyznane nagrody za współzawodnictwo sportowe szkół ponadgimnazjalnych – mówi Wojciech Lesiak, naczelnik Wydziału Edukacji ostrowieckiego starostwa. -W tym współzawodnictwie na własną prośbę nie brała udziału szkoła mistrzostwa sportowego, która jest najlepszą szkołą w województwie świętokrzyskim.
Pierwsze miejsce, zdobywając 595 punktów, zajął Zespół Szkół nr 3. Drugie, osiągając 470 pkt – Zespół Szkół nr 1, natomiast miejsce trzecie z 460 pkt zajęło Liceum Ogólnokształcące nr III.

DSC_2801              DSC_2806 DSC_2821               DSC_2838
Za zdobycie tytułu mistrza w finale wojewódzkim Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2015/2016 oraz godne reprezentowanie województwa i zajęcie VII miejsca w Finale ogólnopolskiej Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych – Wieliczka 2016, uhonorowano drużynę siatkarek ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego nagrodą 1000 zł na zakup strojów sportowych.
XIII Galę swym występem uświetniły Paulina Kaczor, Anna Loranty, Weronika Zieleń – „Perły” Ryszarda Góry.

 

DSC_2897               DSC_2857DSC_2879               DSC_2786 DSC_2795               DSC_2796 DSC_2804               DSC_2806 DSC_2812                  DSC_2830 DSC_2831                 DSC_2863 DSC_2866                 DSC_2873 DSC_2910                DSC_2926